Wynajem komputerów gamingowych

Komputer dla gracza w pierwszej kolejności kojarzy nam się z szybkim procesorem oraz bardzo wydajną kartą graficzną, jednak to nie jedyne elementy, z których powinien składać się odpowiedni sprzęt dla miłośnika gier. Podzespoły komputera powinny charakteryzować się świetnymi parametrami, powinny też być do siebie odpowiednio dopasowane. Czym powinien się charakteryzować komputer dla gracza?

Płyty główne komputerów do gier charakteryzują się specjalnym układem dźwiękowym, a także zaawansowaną kartą sieciową. Dla gracza istotna jest możliwość rozbudowy, czy liczba dostępnych portów (złączy, do którego podłączamy urządzenia peryferyjne, czyli np. mysz, joystick) i slotów (miejsc na płycie głównej, gdzie wsuwamy kartę rozszerzeń, np. kartę graficzną, czy muzyczną). Z płytą główną wiąże się również wybór odpowiedniego procesora. Pamiętajmy, że procesor i karta graficzna powinny być na tym samym poziomie, pochodzić z podobnej półki. Osoby, które decydują się na samodzielne składanie komputera do gier, często popełniają błąd, wybierając zbyt mocną kartę graficzną, nie przyglądając się procesorowi. Układ graficzny nie będzie wykorzystywał całej dostępnej mocy, jeśli procesor będzie słaby.

Zaawansowany komputer dla gracza wymaga aktywnego chłodzenia, które obniży temperaturę obciążonych podzespołów. Radiatory, czyli chłodzenie pasywne, mogą być niewystarczające i komputer będzie się wyłączał w trakcie gry. Kolejny element, na który zwracamy uwagę, to dysk – dla gracza najlepszy będzie szybki dysk talerzowy o dużej pojemności, który będzie służyć do przechowywania gier i danych oraz niewielki dysk SS, dzięki któremu system operacyjny będzie się szybko uruchamiał.

rodzaj sprzętu

Cennik wynajmu komputerów gamingowych

Klasa sprzętu
Ilość sztuk
Okres wynajmu

KOMPUTER GAMINGOWY

KLASA
NETTO / DNI
ZŁ / 1 DZIEŃ

Masz więcej pytań? skontaktuj się z nami!